درباره هزينه هاي درمان بواسير با ليزر

يكي از سوالات بيماران درباره قيمت درمان بواسير با ليزر يا هزينه هاي آن هست. ما در مركز تخصصي درمان با ليزر جم ابتدا سعي داشتيم تا قيمت ها و هزينه مشخصي را براي درمان بواسير با ليزر يا جراحي بواسير اعلام كنيم منتها از آنجايي كه نوع بيماري و شدت بيماري بواسير در بيماران مختلف است و برخي از هزينه هاي ديگر قابل پيش بيني نيست و ممكن است ارزان تر از قيمت اعلام شده يا بيشتر شود لذا نصميم بر آن گرفتيم كه پس از مشاوره و ويزيت بيمار عزيز اعلام هزينه كنيم.


اما از آنجايي كه مركز تخصصي درمان با ليزر جم همه امكانات را در خود دارد لذا دست بالاتري نسبت به ديگر مراكز دارد. چنانچه نسبت به هزينه هاي درمان بواسير با ليزر دچار نگراني هستيد فرم روبرو را پر كنيد تا به شما در اين زمينه تخفيف قائل شويم.

مزاياي درمان بواسير با ليزر در مقايسه با ساير روش هاي درمان بواسير زياد است، اين مزايا در آساني اين روش، انجام در وقت كم و استفاده نكردن از مواد بيهوشي ساير روشها و استفاده از ليزر براي برش خلاصه مي شود.

  • درمان بواسير با ليزر به صورت سرپايي در كلينيك يا مطب پزشك انجام خواهد شد.
  • در اين روش نيازي به هيچ ماده بيهوشي نيست و عوارض بيهوشي را تجربه نخواهيد كرد.
  • در اين روش نيازي به بستري شدن نداريد و بعد از عمل مي توانيد به زندگي روزمره خود برگرديد.
  • محل برش نيازي به پانسمان و بخيه ندارد و بعد از عمل نيز نيازي به مراقبت خاصي در اين زمينه نيست.
  • زمان درمان بواسير با ليزر كمتر از يك ساعت است.

نكته مهم در درمان بواسير با ليزر اين است كه اين روش درماني بدون هيچ برشي در ناحيه مورد نظر انجام مي شود! يعني اين كه  ليزرهايي كه براي درمان بواسير به كار مي رود به آساني عمل برش را در كمترين زمان و با حداقل آسيب به ساير بافت هاي مقعد انجام مي دهند.

خب در اين روش لازم نيست پانسمان هاي دردناك داشته باشيد! چون محيطي كه عمل ليزر درماني بواسير در آن انجام مي شود نيز محيطي كاملا خشك است و به همين خاطر نيازي به پانسمان هاي دردناك داخلي مقعد نيست و  جالب است بدانيد كه زمان عمل نيز خيلي كوتاه تر از روش سنتي جراحي بواسير است.

بَواسير يا هِموروئيد (به انگليسي: Hemorrhoid) به گشاد شدن رگ‌هاي وريدي در مجراي مقعدي مي‌گويند كه به كنترل مدفوع كمك مي‌كنند.[۱][۲] آن‌ها زماني‌كه متورم يا ملتهب مي‌شوند «بيمارگونه» يا همان بواسير[۳] مي‌شوند. آن‌ها در حالت فيزيولوژيك خود مانند بالشتكي مركب از مجراي سرخرگي- سياهرگي و بافت همبند عمل مي‌كنند.

علائم بواسير بستگي به نوع آن دارد. بواسير داخلي معمولاً همراه با خونريزي مقعدي بي‌درد است، اما بواسير خارجي ممكن است علائم كمتري داشته‌باشد يا اگر ترومبوز باشد همراه با درد و تورم در ناحيه مقعد خواهد بود. بسياري از مردم به اشتباه هرنوع علامت رخ‌داده در اطراف منطقه مقعدي-راست روده‌اي را «بواسير» مي‌دانند و دلايل جدي اين علائم را ناديده مي‌گيرند.[۴] اگرچه علت اصلي بواسير ناشناخته است، تعدادي از عوامل كه باعث بالا رفتن فشار درون شكمي مي‌شوند، به‌ويژه يبوست، نقش اصلي را در رشد آن دارند.

درمان اوليه براي بيماري خفيف يا متوسط شامل افزايش دريافت فيبر، مايعات از راه دهان براي حفظ جذب آب، داروهاي ضد التهاب غير استروئيدي براي تسكين درد و استراحت مي‌باشد. ممكن است در صورت بروز علائم شديد يا بهبود نيافتن با استفاده از مديريت بيماري، برخي روش‌هاي فرعي انجام شوند. عمل جراحي براي كساني انجام مي‌شود كه پس از اين مراحل هم بهبود نمي‌يابند. حدود نيمي از مردم در مرحله‌اي از زندگي خود ممكن است دچار برخي از عوارض بواسير شوند. نتايج معمولاً رضايت‌بخش است.

بواسير شايعترين بيماري مقعد است. احتمالاً نيمي از افراد تا سن پنجاه سال، به بواسير دچارمي‌شوند. بواسيرها ناشي از گرفتاري سياهرگ‌هاي ناحيه مقعدي هستند. اگر به هر علتي، فشار بيش از حد به پايين راست روده (ركتوم) و ناحيه مقعدي وارد شود، به‌طور غيرطبيعي اين سياهرگ‌ها متورم مي‌شوند. فشار زياد، ممكن است به علت وارد آمدن فشار مكرر به سياهرگ‌هاي مقعد يا راست روده عوامل افزايش دهنده خطر، رژيم غذايي بدون فيبر، نشستن يا ايستادن به مدت‌طولاني، چاقي، يبوست، كم‌شدن توان عضلاني در سنين بالا، جراحي راست روده يا پارگي مجراي تناسلي به هنگام زايمان و دوختن آن، بيماري كبدي، سرطان روده بزرگ، سكس مقعدي، بالا بردن فشار خون در سيستم سياهرگي دستگاه گوارش باشد. بواسيرهاي خارجي به صورت توده نرم و متورم يا توده سفت در اطراف ناحيه مقعدي ظاهر مي‌شوند بواسيرهاي داخلي در داخل كانال مقعدي ايجاد مي‌شوند.

نوشته شده توسط كارا | ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۰:۲۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |بواسير