درمان بواسير به صورت فوري

اگر مي خواهيد هر چه زودتر از دست بواسير خلاص شويد، تنها راه آن مراقبت و عمل كردن به همه مواردي است كه پزشك براي شما تجويز مي كند. زماني درمان بواسير تاثير فوري خواهد داشت كه شما به تك تك توصيه هاي پزشك عمل كنيد. بعد از اينكه نوع بواسير شما تشخيص داده شده راه درماني مناسب براي آن نيز مشخص خواهد شد. 

احتمال دارد درمان شما فقط شامل درمان گياهي يا درمان خانگي باشد و با رعايت آنها هر چه زودتر سلامتي خودتان را به دست آوريد يا اينكه بواسير شما از اين مرحله گذشته باشد و مجبور به عمل جراحي يا درمان با ليزر باشيد. درمان جراحي و ليزر نيز براي تاثيرگذاري فوري نياز به مراقبت هاي ويژه دارند كه عمل به آنها مي توانند زمان بهبودي بواسير را تسريع بخشند.

در درمان بواسير به صورت فوري ممكن است خون در مدفوع شما مشاهده شود. اين مورد ممكن است يك مشكل جدي پزشكي باشد. اگر در مدفوع خود خون پيدا كرديد، با دكتر متخصص بواسير تماس بگيريد و حتما يك قرار ملاقات ترتيب بدهيد. خونريزي مزمن و طولاني‌ مدت ناشي از بواسير در برخي از افراد مي‌ تواند منجر به كم‌ خوني شود. كم‌ خوني ناشي از خونريزي گلبول‌ هاي قرمز است كه توانايي شما در انتقال اكسيژن به سلول‌ هاي بدن تان را محدود مي‌ كند.

علائم كم‌ خوني شامل ضعف و خستگي مزمن است. اگر جريان خون بدن شما به يك بواسير منتهي و قطع شود، مي‌ تواند به شرايطي كه با نام بواسير استنشاقي ناميده مي‌ شود منجر شود. بواسير استنشاقي بسيار دردناك است و ممكن است منجر به نكروز (مرگ بافت) و گانگرن شود. ​

منبع: http://saman-clinic.ir/colorectal/hemorrhoid/hemorrhoid-treatment

نوشته شده توسط كارا | ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |بواسير