نحوه عملكرد ليزر در درمان هموروئيد

استفاده از ليزر به سرعت به عنوان گسترده ترين روش درماني هموروئيد قرار گرفته و بر روش هاي ديگر ترجيح داده شد، چرا كه يك متد سريع، قابل تحمل توسط بيماران و تقريبا بدون مشكل است. در اين شيوه يك پروب كوچك به ناحيه بالاي هموروئيد تماس داده مي شود و بافت هموروئيد را به مدت يك ثانيه در معرض تابش انفجاري نور مادون قرمز قرار مي دهد. لختگي ايجاد شده باعث مي شود كه هموروئيد كوچكتر شده و كاهش يابد.


هموروئيد يك وريد بزرگ است كه خون توسط رگ هاي كوچكتر به داخل آن تخليه مي شود. جريان خون از اين رگ هاي كوچك تر سبب مي شود كه هموروئيد متورم و پر از خون باشد كه در نهايت منجر به درد و خونريزي خواهد شد. هموروئيد در ناحيه اي قرار دارد كه پر از عصب هاي حساس انتهايي است و رگ هاي كوچكي كه هموروئيد را تغذيه مي كنند در ناحيه اي هستند كه داراي عصب هاي كمي مي باشد و حس بسيار كمي دارد. جراح و متخصص دستگاه گوارش با ليزر سبب مسدود شدن راه تغذيه اي رگ هاي كوچك مي شود و جريان خون به هموروئيد را متوقف خواهد كرد.

اگر درمان هموروئيد در مراحل اوليه صورت پذيرد مسلما نتايج بهتري از درمان آن مشاهده خواهد شد. بهتر است هنگامي كه هموروئيد هنوز به مرحله بيش از حد بزرگ و دردناك شدن نرسيده است با ليزر درماني از پيشرفت آن جلوگيري نمود. ليزر هموروئيد يكي از كم عارضه ترين روش هاي درماني براي اين بيماري مي باشد و اكثر بيماران اين متد نوين پزشكي را براي درمان انتخاب مي كنند.

نوشته شده توسط كارا | ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۲:۵۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |بواسير