درمان كيست مويي با نمك

درمان كيست مويي با نمك، احتمالا تعجب خواهيد كرد كه بدانيد نمك يكي از روش هاي درماني خانگي است. نمك مي‌ تواند به عنوان يكي از داروهاي خانگي اثرگذار كيست مويي مصرف شود. نمك داراي خاصيت هاي درماني گوناگوني در كمك به حذف مايع زائدي است كه در لايه‌ هاي پوست ذخيره شده است. همچنين نمك به كم كردن تورم ناشي از كيست مويي كمك مي‌ كند.

براي درمان كيست پيلونيدال شخص مي‌ تواند از يك وان آرامش‌ بخش و گرم پر شده از آب نمك يا آب‌ گرم هاي شور طبيعي استفاده كند.

اشخاصي كه مبتلا به كيست مويي هستند مي توانند هر روز از وان آب گرم كه در آن از نمك طبيعي دريا استفاده شده است و خاصيت هاي زيادي دارد استفاده كنند. نمك طبيعي با كم كردن مقدار التهاب ها و همينطور خاصيت هاي ضد باكتريايي و كم كردن مقدار مايعات زائد ذخيره شده در پوست نقش پراهميتي در درمان و مداواي اين بيماري دارد.

يك تشت يا وان را پر از آب گرم كنيد و 2 فنجان نمك در آن بريزيد. دو بار در روز و به مدت نيم ساعت در اين آب بنشينيد. آب نمك به ميزان قابل توجهي التهاب و درد ناحيه را كاهش مي دهد. منيزيم و سولفات موجود در نمك نيز سم هاي موجود در كيست مويي را بيرون مي كشند و كيست را كوچك مي كنند.

در كنار اين درمان و ساير درمان ها مثل درمان با ليزر يا جراحي، مراقب باشيد كه طولاني مدت در جاي ثابت ننشينيد و به طور منظم در محل كار يا منزل از جاي خود بلند شده و كمي راه برويد.

 نمك به عنوان يكي از موثرترين درمان‌ خانگي كيست مويي مي‌تواند معجزه كند. نمك خاصيت هاي زيادي براي سلامتي دارد و به از بين بردن مايعات اضافي كه در لايه‌ پوست جمع شده‌ است كمك مي‌ كند. از اين گذشته به منظور كم كردن سوزش و التهاب ناشي از كيست‌ هاي پيلونيدال نيز مفيد است.

براي درمان موثر كيست هاي پيلونيدال مي‌ توانيد يك حمام گرم پر از نمك اسطوخودوس يا هر نوع نمكي كه در اختيارتان است، آماده كنيد.

نوشته شده توسط كارا | ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |كيست مويي