داروهاي گياهي براي درمان كيست مويي

داروهاي گياهي براي درمان كيست مويي، در اين نوشته سعي مي كنيم به چند روش گياهي براي درمان اين بيماري بپردازيم، اما دقت كنيد كه موادي كه استفاده مي كنيد اصل بوده و پيش از استفاده از آنها اطمينان حاصل كنيد كه به اين مواد حساسيت نداريد و قبل از مصرف حتما با پزشك خودتان مشورت كنيد. شايد پزشك تان اين موارد را براي شما مناسب نداند و با توجه به معاينه و آزمايش هاي پزشكي توصيه به روشهاي ليزر درماني يا جراحي نمايد.

روغن درخت چاي براي درمان كيست مويي: دو تا سه قطره از روغن درخت چاي را بر روي پنبه تميزي بچكانيد و روي كيست بگذاريد. پنبه را با كمك بانداژ و يا چسب پانسمان در جاي خود ثابت نگه داريد و اجازه دهيد به مدت چند ساعت به همين شكل بر روي كيست مويي بماند. اين روند را دو تا سه بار در روز انجام دهيد، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

روغن درخت چاي داراي مقدار زيادي از انواع آنتي اكسيدان ها است كه سبب كم شدن التهاب كيست مويي مي شود. روغن درخت چاي به خاطر خاصيت هاي ضد قارچ و ضد باكتريايي اش، به سرعت دمل را خشك مي كند و احتمال ابتلا به عفونت را كاهش مي دهد. همينطور اين روغن به درمان بافت اطراف كيست نيز كمك مي كند.

استفاده از جوش شيرين براي درمان كيست مويي: يك دوم قاشق چاي خوري جوش شيرين، يك دوم قاشق چاي خوري سركه سفيد طبيعي و يا سركه سيب طبيعي را به خوبي با هم مخلوط كنيد تا خميري يكنواخت به دست آوريد (نه شل باشد و نه سفت) و اين تركيب را بر روي كيست اعمال كنيد و اجازه دهيد به مدت پانزده الي بيست دقيقه به همبن شكل باقي بماند. بعد از آن ، پوستتان را با آب شستشو دهيد. اين روند را هر روز انجام دهيد ، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

جوش شيرين و سركه داراي خواص ضد ميكروبي هستند كه با عفونت در ناحيه كيست مبارزه خواهند كرد. همچنين ، جوش شيرين براي كاهش التهاب و تحريكات پوستي كمك كننده است.

درمان كيست مويي با روغن كرچك: روغن كرچك را بر روي كيست بماليد و اجازه دهيد بر روي پوستتان بماند و يا اين كه مي توانيد يك پنبه تميز را به روغن كرچك به خوبي آغشته كرده و بر روي كيست قرار داده ، به وسيله بانداژ در محل كيست ثابت نگه داريد. اين روند را دو الي سه بار در روز انجام دهيد ، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

روغن كرچك درماني موثر براي كيست مويي است. اين روغن براي كاهش تورم مفيد مي باشد زيرا داراي خواص ضد التهابي است. روغن كرچك همچنين فرايند بهبودي كيست را تسريع مي كند و با تركيبات ضد ميكروبي خود از عفونت هايي كه ممكن است ايجاد شود جلوگيري مي كند.

درمان كيست مويي با پياز: يك حلقه ضخيم از پياز را بر روي كيست قرار داده و به وسيله بانداژ در محل كيست ثابت نگه داريد. هر دو الي سه ساعت پياز را تعويض كنيد. اين روند را هر روز انجام دهيد ، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

پياز داراي خواص ضد ميكروبي است و به همين دليل مي تواند به طور موثري براي درمان عفونت كيست مويي مورد استفاده قرار گيرد.

درمان كيست مويي با دارچين و عسل: دو قاشق غذاخوري عسل طبيعي و يك دوم قاشق چاي خوري پودر دارچين را به خوبي با هم مخلوط كرده و اين تركيب را بر روي كيست اعمال كنيد. تا جايي كه مي توانيد اجازه دهيد بر روي كيست بماند. اين روند را يك الي دو بار در روز انجام دهيد ، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

عسل طبيعي داراي خواص ضد التهابي و ضدعفوني كنندگي است و مي تواند به كاهش علائم كيست مويي كمك كند. دارچين نيز داراي خواص ضد ميكروبي و خواص بازسازي كنندگي بافت مي باشد كه باعث تسريع روند بهبودي مي شود.

تاثير نمك اپسوم براي درمان كيست مويي: وان حمام را با آب گرم پر كرده و چهار الي پنج قاشق چاي خوري نمك اپسوم را به آن اضافه كنيد و به مدت پانزده الي بيست دقيقه در اين آب استراحت كنيد. اين روند را هر روز تكرار كنيد ، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

نمك اپسوم به دفع مايعاتي كه ممكن است در لايه زير جلدي پوست مثلا در جوش و كيست ذخيره شود ، كمك مي كند. همچنين مي تواند به كاهش تحريك يا التهاب ناشي از كيست هاي پيلونيدال كمك كننده باشد. اين حمام گرم نه تنها پس از يك روز طولاني و استرس زا آرامش بخش خواهد بود بلكه به بهبود كيست هاي پيلونيدال نيز كمك خواهد كرد.

روغن نارگيل براي درمان كيست مويي: يك دوم قاشق چاي خوري روغن نارگيل بكر را بر روي كيست اعمال كنيد و اجازه دهيد تا براي چند ساعت بر روي پوستتان بماند. اين روند را دو بار در روز تكرار كنيد، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

روغن نارگيل داراي خواص ضد باكتري و ضد قارچي است. همچنين اين روغن التهاب را كاهش مي دهد و با اسيدهاي چرب سالم خود ، پوست را تغذيه مي كند.

استفاده از ريشه بابا آدم براي درمان كيست مويي: يك دوم قاشق چاي خوري پودر ريشه بابا آدم خشك و يك قاشق غذاخوري عسل طبيعي را به خوبي با هم مخلوط كرده خمير يكنواختي به دست آوريد. تركيب به دست آمده را بر روي كيست اعمال كنيد و اجازه دهيد تا براي چند ساعت بر روي پوستتان بماند. اين روند را دو الي سه بار در روز تكرار كنيد ، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

ريشه بابا آدم معمولا براي درمان بيماري هاي پوستي مانند اگزما و پسوريازيس استفاده مي شود. اين گياه در درمان كيست هاي پيلونيدال نيز به رفع سموم و عفونت از كيست و درمان اين بيماري كمك مي كند.

چاي گزنه براي درمان كيست مويي: سه الي چهار عدد چاي كيسه اي گزنه را همراه با مقدار كمي از آب بدون كلر (مثلا يك فنجان) بر روي حرارت كم به مدت حدود پنج دقيقه بجوشانيد. اگر قبل از پنج دقيقه آبش كشيده شد مي توانيد مقدار كمي ديگر آب به آن اضافه كنيد. كيسه هاي چاي گزنه را در حالي كه هنوز كمي ولرم هستند (مواظب باشيد خودتان را نسوزانيد!) بر روي كيست پيلونيدال قرار داده و به مدت پانزده دقيقه صبر كنيد.

اگر به چاي كيسه اي دسترسي نداريد مي توانيد سه الي چهار قاشق غذاخوري از گزنه خشك شده مرغوب را در يك فنجان آب بر روي حرارت كم به مدت پنج دقيقه بجوشانيد و مخلوط به دست آمده را در تنظيفي تميز بپيچيد و به شيوه اي كه در بالا ذكر شد استفاده كنيد. اما توجه داشته باشيد كه گرنه ها بايد سبز رنگ بوده و كهنه نباشد (بيش از يك سال از خشك شدن آن نگذشته باشد). اين روند را يك روز در ميان تكرار كنيد ، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

گزنه حاوي فرمالدهيد است ، فرمالدهيد باعث ايجاد سوراخي در اين كيست خواهد شد و چرك را جذب كرده و بيرون خواهد كشيد . حتي ممكن است مويي كه زير پوست مانده است ديده شود كه مي توان آن را به وسيله ي موچين ضدعفوني شده خارج كرد ، كه اين هم بهتر است به وسيله پزشك انجام شود. (حتما با پزشك خود مشورت كنيد و به هيچ وجه خودسرانه عمل نكرده و به خودتان آسيب نزنيد.)

چاي سياه براي درمان كيست مويي: يك كيسه چاي سياه را در آب گرم به مدت پنچ دقيقه قرار دهيد ، سپس چاي كيسه اي را در حالتي كه هنوز ولرم است بر روي كيست قرار دهيد و براي پنج الي ده دقيقه صبر كنيد. براي اين كار از چاي سبز نيز مي توانيد استفاده كنيد. اين روند را سه الي چهار بار در روز تكرار كنيد.

قرار دادن كيسه چاي سياه مي تواند باعث كاهش درد و تورم شود. اين به اين دليل است كه چاي سياه حاوي فلاونوئيدها (آنتي اكسيدان هايي) است كه به كاهش التهاب كمك مي كند. چاي سياه همچنين يك ضد باكتري طبيعي است.

درمان كيست مويي با سركه سيب طبيعي: يك قاشق غذاخوري سركه سيب طبيعي، يك قاشق غذاخوري آب را به خوبي با هم مخلوط كرده، پنبه اي تميز را به اين محلول آغشته كنيد و بر روي كيست قرار دهيد. به وسيله بانداژ پنبه را بر روي كيست ثابت نگه داريد. اين روند را دو بار در روز تكرار كنيد. قبل از اين كه پنبه تازه را به جاي پنبه قبلي قرار دهيد ابتدا محلي كه كيست در آن وجود دارد را با آب و صابون ملايم تميز كنيد.

سركه به تعادل PH سطح پوست كمك مي كند و داراي اثرات ضد ميكروبي مي باشد. همچنين سموم را از كيست پيلونيدال رفع مي كند و تورم را كاهش مي دهد.

كمپرس گرم و يا سرد: يك حوله نرم و تميز را در آب سرد و يا گرم، مرطوب كنيد و بر روي كيست قرار دهيد و به مدت ده الي پانزده دقيقه صبر كنيد. اين روند را دو الي سه بار در روز تكرار كنيد.

هر دو كمپرس گرم و سرد مي توانند به افزايش گردش خون در اطراف كيست كمك كرده و سرعت روند بهبودي افزايش مي دهد. همچنين با اين روش تورم كاهش پيدا مي كند.

استفاده از سير براي درمان كيست مويي: يك الي دو عدد حبه سير را له كرده با آب مخلوط كنيد تا خمير يكنواختي يه دست آوريد. اين تركيب را بر روي كيست قرار داده به مدت بيست الي سي دقيقه صبر كنيد. اين روند را دو بار در روز تكرار كنيد.

سير داراي خواص ضد عفوني كننده و ضد التهابي است. همچنين حاوي آنتي اكسيدان هايي است كه به مبارزه با ميكروب هايي كه در كيست رشد مي كنند ، كمك مي كند. اين درمان در مراحل اوليه كيست خوب عمل مي كند.

از آلوئه ورا استفاده كنيد: ژل آلوئه ورا را از برگ آن جدا كنيد و با روغن كرچك مخلوط كنيد. اين تركيب را بر روي كيست اعمال كنيد و اجازه دهيد تا به مدت يك ساعت و يا بيشتر بر روي كيست بماند. اين روند را سه الي چهار بار در روز تكرار كنيد ، تا زماني كه كيست بهبود يابد.

آلوئه ورا در بيماري هاي مختلف پوست مورد استفاده قرار مي گيرد ، زيرا با عفونت هاي باكتريايي و ويروسي مبارزه مي كند. همچنين براي تسكين پوست ملتهب مفيد است و مي تواند تورم را پس از چند بار استفاده كاهش دهد.

تخم شنبليله براي درمان كيست مويي: يك قاشق چاي خوري تخم شنبليله را در هاون كمي بكوبيد تا كمي بشكنند، قرار نيست آن ها را پودر كنيد. بعد از آن ، اين تخم شنبليله ها را به همراه آب بر روي حرارت كم قرار داده به مدت پانزده دقيقه دم كنيد. در نهايت اين چاي را صاف كرده ، بنوشيد. اين چاي را يك بار در روز مصرف كنيد.

تخم شنبليله مي تواند به كاهش التهاب كمك كند.

و در پايان به ياد داشته باشيد كه همه اين روشهاي گياهي مي توانند نتيجه اي ديگر داشته باشند و مطالب گفته شده در كلينيك سامان فقط جنبه اطلاع رساني را دارد و هيچ كدام از اين موارد را نه تجويز و نه رد مي كند، فقط پزشك متخصص كيست مويي است كه مي توانند اين موارد را تاييد كند. پس شما بايد با پزشك خودتان در ارتباط باشيد و درباره هر يك از موارد گفته شده با وي مشورت كنيد.

نوشته شده توسط كارا | ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |كيست مويي